Vysokohorský klub Malá Fatra

Author Archive

trojkráľové Rozsutce

by Ivan on Jan.07, 2015, under Uskutočnené akcie

Na TRI KRÁLE iba dva kopčoky a ako to vyzeralo :

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Čo, kde, kedy a s kým v roku 2013

by Ivan on Mar.21, 2013, under Uskutočnené akcie

Aktualizované 28. 6. 2013

Akcie 2013

Leave a Comment more...

Trojkráľove Rozsutce

by Ivan on Jan.07, 2013, under Uskutočnené akcie

Ako druhé vrcholové družstvo VKMF sme vyrazili 6. januára 2013 cez Diery na Rozsutce. Na Malý Rozsutec sme vystúpili “severou stenou” a bol to v tomto roku “prvovýstup”. Pri zostupe sme si postupne všetci “šmykli” na reťaziach a zišli do sedla Medzirozsutce. Po krátkej prestávke sme pokračovali na Veľký Rozsutec a za stáleho sneženia sme zišli cez Medziholie do Štefanovej.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Silvestrovský Rozsutec

by Ivan on Jan.01, 2013, under Uskutočnené akcie

Už štvrtý rok začíname silvestrovať na Rozsutci. Postupne má tento výstup stále viac priaznivcov.Tento rok sa prvýkrát zúčastnil aj predseda s pani predsedovou. Spolu nás  na vrchole bolo 22, čo už je taký menší “autobus”. Ale na vrchole je miesta dosť, tak ak niekto bude mať chuť sa v tomto roku pridať, tak sa stretneme 31. decembra 2013 o 0:00 hod na Rozsutci.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Jesenná guláška

by Ivan on Okt.22, 2012, under Uskutočnené akcie

Jesenná guláška VKMF sa uskutočnila 20. – 21. 10. 2012 v Považskom Chlmci. Zúčastnilo sa 20 členov a rodinných príslušníkov VKMF.  Tí čo neboli môžu banovať – ako vždy.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Stretnutie na Zamke s SVTS

by Ivan on Okt.09, 2012, under Uskutočnené akcie

Na nultom stretnutí s SVTS sme sa zúčastnili v nasledovnom zložení : predseda a predsedová, Evka K., Dominika V., Peter Š., Peter M., Ondrej Š., Peter M. a ja. V piatok sme štyria absolvovali  výstup Filmárskym žľabom do Lomnického sedla a cez Skalnaté pleso späť na Zámku. V sobotu sme sa rozdelili Petrovia a Evka išli na Prostredný hrot, Dominika na Ľadové štíty a my ostatní sme išli Jordankou na Lomnický štít. Počasie bol perfektné, presne ako sme ho objednali. Zatiaľ dávam prvé fotky, ktoré mám k dispozícii. ostatné pridáme neskôr.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Široká veža

by Ivan on Sep.23, 2012, under Uskutočnené akcie

V sobotu 22. septembra sme boli pozrieť Širokú vežu vo Vysokých Tatrách. Vrchol dosiahli Evka K., Marcelka O. a ja. Majka M s Marianom M. boli na Teryho chate a potom z Hrebienka na Skalnaté pleso. Na Širokú vežu sme išli z Priečneho sedla.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Julské Alpy

by Ivan on Júl.13, 2012, under Uskutočnené akcie

V dňoch 7. až 11. júla sme pochodili Julské Alpy. Aj keď predpoveď počasia nebola ideálna, nakoniec sa počasie nad nami zľutovalo a pustilo nás na kopce. V nedeľu 8. júla vystúpil Ondrej s Marcelkou na Triglav a na Škrlaticu sa vyštverali Peter M. Ivan, Dušan V., Vlado Z., Evka, Dušan E.,  Cipo a Rasťo. Na druhý deň sme išli feratou na malú Mojstrovku, na ktorú vystúpili Vlado P., Evka, Anka, Marcelka, Dušan E., Peter M., Ivan a Rasťo. Celý pobyt sme na tretí deň završili výstupom na Prisojnik – feratou cez Prisojnikové okno. Na Prisojnik sa dostavili Vlado Z., Rasťo, Ivan, Marcelka, Evka, Ondrej, Peter M., Dušan E. a Cipo.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

ARARAT 2012

by Ivan on Máj.24, 2012, under Uskutočnené akcie

Tak sme ho zdolali “hadimršku”. Bolo nás osem z VKMF a fšetci sme sa vyštverali až hore. Za celkom zmných podmienok – sneh vietor a mráz, mali sme toho plné zuby. Prikladám pár obrázčekov, prezrite a za pár dni ich vymeníme, aby sa ušlo na každého.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Zimný prechod Malou Fatrou

by Ivan on Feb.20, 2012, under Uskutočnené akcie

9. ročskník zimného prechodu bol raz odložený a tak sa uskutočnil až 19. februára. Pre množstvo snehu, ktorý  stihol napadať sme zvolili výstup na Chatu pod Suchým. Traja sme sa pokúcili ísť aj na Suchý, ale nebolo to jednoduché. Tešíme sa na jubulejný 10 ročník, ktorého trasa už bola zvolená, ale nebudem predbiehať.

(continue reading…)

Leave a Comment more...